neděle 31. března 2013

Cypřiše a dubyPo minulém příspěvku a včerejší svatbě jsem usoudila, že jsem skutečně negativistické prase, a rozhodla jsem se, že když o někom napíšu něco hnusného, napíšu o něm zároveň i něco pozitivního. Ale až někdy příště, jo? Protože teď se mi chce spát, neboť s těmi, s nimiž jsem se nechtěla na svatbě potkat, jsem ještě před dvanácti hodinami společně s Backstreet Boys křičela „Get down and move it all around“ a různě se potácela po parketu. Pak se v noci změnil čas, a když jsem tedy ráno zjistila, že jsem spala o hodinu míň, než jsem myslela, značně se mi z té představy přitížilo.

Karma je svině. Nejdřív jsem si oblékla punčochy na nakrémované nohy, a jelikož jsem nechtěla svatbu trávit v punčochách s mastnými pruhy, u Gedžitky jsem si je musela převlékknout. Dále jsem chtěla být velmi opatrná na svoje nové saténové šaty, proto jsem se rozhodla použít deodorant, až když si je obleču, při čemž jsem si u levého podpaží vytvořila tři fleky. Ne, ze saténu nezmizí. Kapky parfému z něj budou mizet hodinu a půl. Říkala jsem si něco o zasraným materiálu. Momentálně googlím, jestli to půjde vyčistit a jak a na dotaz „satén flek“ google odpovídá „Úklid kancelářských prostor a šaten ve Smidarech.“ To mám za ty prachy.
Svědkyně pro nás přijela o půl hodiny později, protože její kadeřnice zaspala a navíc jí učesala něco jiného, než chtěla. Doprovod svědkyně na místě zjistil, že si zapomněl boty k obleku, takže měl půjčené od ženicha, o dvě čísla větší.
Tímto jsme ovšem na sebe hrdinně vzaly veškerou smůlu a díky nám se pak už nic zlého nestalo! I Balička cigaret ráno sehnala ibalgin a já jsem jí poskytla magnesium v šumivé tabletě, na záchodě jsem slyšela někoho zvracet jenom jednou, toho člověka spícího na stole si někdo vzal domů a Zrzka mi na papírový kapesník nalila svůj odličovač, neboť neodlíčit se na noc není něco, co bychom si v našem věku ještě mohly dovolit.

Zatím jsem přesvědčena, že si ze svatby pamatuju všechno, ale několik věcí víc:
- Cypřiše a duby. „Dub nemůže růst ve stínu cypřiše a cypřiš nemůže růst ve stínu dubu,“ pravila oddávající, Gedžitce zacukala ramena a celá naše řada se rozesmála. Dále pak nějaký svatebčan-dendrolog říkal, že cypřiš a dub hlavně nemůžou růst ve stejné půdě.
- Již podruhé mi byla stejnou osobou nabídnuta trojka a již podruhé jsem ji odmítla. Asi na ty sexuální útoky od žen reaguju málo důsledně.
- Někdo nám se Zrzkou vymazal z youtubové fronty Summer Love z Pomády. Třeba nás nakonec Zrzka nebo Sporty Spice na svatbu pozvou a tam si to vynahradíme, protože na tenhle kousek jsem se fakt těšila.          
Paní v penzionu nám řekla, že snídani nám nemůže udělat, protože jsme si ji měli objednat den předem a ona teď „má jiný program“, ale můžeme si skočit vedle do Tesca. Do některých koutů země asi kapitalismus ještě nedorazil. Jedna snídaně stála 80,-.
- To je asi taky všechno, takže si toho možná zase tolik nepamatuju.

Přítomnost mužů nakonec nebyla vůbec prudná. S přítelem Sporty Spice navíc máme společnou jednu úžasnou vlastnost – když si nedáváme pozor, tváříme se, že nás všechno strašně sere a musíme lidem vysvětlovat, že ne, že jsme se s tímhle výrazem už narodili. Cizinec zase nepochopil tradici chleba se solí a trval na tom, že by bylo lepší podávat ho s olivovým olejem, rajčaty a bazalkou. (OK, slabší, historka, jak si Zrzčin bývalý, taktéž cizinec, kupoval u řidiče autobusu lístek do Frgálu, je nosnější.)
Nevím, jestli nakonec kluci dávali svatební dar nebo si je holky „započítaly“ do toho svého, a pořád  to nepovažuju za vhodný. Ale nakonec jsem si řekla, jestli mi stojí za to se kvůli nějakým svým principům rozčilovat a ochudit se o možnost kolektivně prohlásit „venku je zima jak do prdele“ a „bolí mě hlava jak do prdele“, tak, jak nás to Zrzka naučila. (A taky od její odličovač.)
Samozřejmě, že příště se zase rozčilovat budu. Sice asi kvůli něčemu jinému, protože jsem se přesvědčila o nevhodnosti kolektivní obálkové metody, ale když já už to takhle mám.

Upozornění: Na komentáře, ve kterých na sebe prozradíte, že jste četli jenom půlku článku, nebude brán zřetel:p

9 komentářů:

 1. Dobré:) A to s těmi stromy je hodně dada, za předpokladu že Gedžitka určitě nebude jméno pro dub/cypřiš:)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Oni se ještě ani pořádně nedohodli, kdo je dub a kdo cypřiš;)

   Vymazat
 2. Já to čet celý!!!!
  Mimochodem by mne zajímalo, jak se nabízí taková trojka. TO někdo přijde a řekne ti: Hele, ty si taková kočka, úplná Marylin Monroe, nešla bys s mojí holkou a se mnou do trojky?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Marylin pobavila, fakt, Sejra:)))

   Spíš řekne "nešla bys se s mnou a s mým klukem do trojky?"
   Vlastně bych měla být polichocena. Nijak mě to neurazilo, ale myslela jsem, že po prvním ne už snad druhá nabídka nepřijde.

   Vymazat
  2. Nabídka z druhé strany může být taky: to je hezká kočička broučku, nevezmeme si ji dnes domů na hraní? ;-) Slyšeno v éteru. Bos.

   Vymazat
  3. Proč by nepřišla...? Abych pravdu řekl, mne na tomhle vždycky nejvíc fascinovalo to "NE"...

   Vymazat
  4. Kdo by kam nepřišel a co ne a proč?:)))

   Vymazat
  5. Noooo...a o čem byla řeč?

   Vymazat
 3. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat