úterý 15. května 2007

Zvýrazňovací krize

V tomhle se nedá studovat!

Pusťte si tohle a slyšte příběh této maturitní tragédie.

It's my party and I'll cry if I want to
You would cry too if it happened to you...


Je to moje maturita a tady určuju pravidla. A v celým baráku není jedinej žlutej zvýrazňovač!
Jednou z podmínek je použití žlutého zvýrazňovače. Říkejte mi konzerva, říkejte mi zpátečnice, klidně ať jsem označena za staromódní, ale jediná přípustná barva zvýrazňovače je žlutá, v případě nouze zelená. Avantgardní fialová je nepoužitelná! Oranžová hnusná a než bych použila růžovou, to si na ty papíry radši napatlám lejno!

Ano, tak tedy dnes ráno jsem zjistila, že poslední žlutý zvýrazňovač umřel někdy během včerejšího večera, kdy jsem sledovala doktora House a zvýrazňovala hospodářskou krizi. A to jsem ho, prosím pěkně, měla asi měsíc! Takový šmejdi se dneska vyráběj! Pravda, značka Donau obvykle vydrží déle než KOH-I-NOOR (ovšem ten má zase hezčí barvu), jenže u tohoto zvýrazňovače jsem nechala nedovřené víčko (které se mimochodem zavíralo pěkně blbě), takže už po týdnu vyschnul, ale aspoň se stal domovem pro Zdeňka. Zdeňka ještě neznáte. Zdeněk je burizon. Asi před dvěma měsíci jsme ho s Kačátkou našly u nás na lavici. Kačátka mu namalovala oči a nos (pusu ne, protože to je chlap, tak aby nemohl mít blbý kecy. A taky si ho chceme vzít k maturitě a takhle aspoň komise nebude moct říct, že by nám radil.) Burizon Zdeněk se stal naším maskotem. Dokonce jsme ho vzaly i do Prahy (musely jsme tajně, protože Tolstolobik na něj žárlí a nechtěl, aby jel) s úmyslem ukázat mu Národní divadlo. Jenže já ho pak nechala u Tolstolobika v bytě. Ráda bych vám ho ukázala, ale on má asi čtyři milimetry a nejde vyfotit.

No, ale ta zvýrazňovací krize neboli první oficiální maturitní krize. Snížila jsem se k tomu, že tedy použiji zelenou. Jenže zrada! Ta již také byla mrtvá. Tak chvíli jsem se tedy smiřovala s myšlenkou, že se dneska nemůžu učit a musím počkat, až mi máma doveze žlutý zvýrazňovač. Ovšem pak jsem u táty v pracovně narazila na jedinou přijatelnou barvu v domě, tedy zelenou, kterou jsem mu ihned odcizila. Ale ať si nikdo nemyslí, že jsem svolná k nějakým radikálním ústupkům! Byla jsem ochotna si zelenou zvýraznit první světovou válku i VŘSR, ale zvýrazňovat si zelenou Napoleona? Napoleon a zelená? Jste normální?!

Tato zvýrazňovací krize mi nedělá starosti kvůli maturitě samotné (viz konec příspěvku), jenže zítra s Ančou a Kačátkou odjíždíme opět na superlírning a jednou z Kačátčiných podmínek bylo, že už něco budeme umět. Hm. Já jsem si zatím přečetla asi půlku otázek. Áčkových. Ačkoliv Kačátka působí jako křehké a milé stvoření, tak nasranou na mě bych ji zažít nechtěla. Nicméně teď u ní možná mám plusový bod za to, že jsem jí pomohla vyznat se v... ROZPISU MATURIT! Nekecám, je to tam a to je teprve úterý!
Takže, s předstihem vám oznamuji, abyste si nic neplánovali na:
25.5. 7:45; 8:30; 9:15 a 10:00
Přesně v tyto určité hodiny povstanete, otočíte se směrem k Hradci a budete úpěnlivě směřovat veškerou svou mentální energii na seznam otázek, který dodám, a přitom v duchu či nahlas (jsem hodná, v práci můžete v duchu) "tuhle ne!" Aspoň pět minut. Aby to fungovalo, tak dobrovolníkům (kteří se samozřejmě v hojném počtu ozvou v komentářích) otázky rozdělím. Následující půl hodinu stačí, když na mě budete pouze myslet.
V pátek v 10:00 maturuju úplně jako poslední z nejposlednějších. Z dějepisu. Asi si nechali to nejlepší na konec. Až jim tam oznámím, že zrovna tuhle otázku jsem se nemohla naučit, protože mi došel žlutý zvýrazňovač.
Doufám, že fakt, že půjdu na řadu jako poslední, kromě toho, že se na mě přijdou podívat všichni septimáni, co si najednou vzpomenou, že to je jejich poslední možnost vidět týrání oktavánů na někom jiném, znamená i to, že všichni mí spolužáci už budou někde našrot, takže ti teda rozhodně nepřijdou, a komise už bude unavená, takže mě nebude poslouchat, a taky už bude chtít jít dojíst zbytek chlebíčků a zákusků, tak mě třeba pustí dřív.

41 komentářů:

 1. Tak se teda hlásím :-)

  A poctivě přiznávám, že ti závidím - to, že se dokopeš k učení. Já üž jsem flegmatická do té míry, že se neučím. A na to, že do čtvrtka musím napsat dvě seminárky (každou aspoň na pět stran)a naučit se na dva zápočty, jsem děsivě klidná.

  OdpovědětVymazat
 2. Termín si píšu...

  ...a jelikož jsem obětavej, hlásím se jako dva dobrovolníci...;-)
  A když Napoleon, tak modrá... na tohohle pána se nehodí bohužel ani ta žlutá...

  Ness... já to takhle praktikoval taky - vydržel jsem dva a půl roku;-) Ale musim teda říct, že sem totiž strrrašně chytrej a ta moje taktika tudíž neni pro každýho...

  OdpovědětVymazat


 3. A taky hrozně skromnej, já vím.

  OdpovědětVymazat
 4. Jo...

  ...skromnost je jednou z mnoha m�ch ctnost�... ;-)

  OdpovědětVymazat


 5. Ness: Já jsem řekla, že jsem si ty stránky přečetla a zvýraznila. Ne učila:o) Navíc teď, uchlácholena tím, že maturuju až v pátek... to bude studijní morálka!

  galahad: Modrá je stejně avantgardní jako fialová!

  OdpovědětVymazat


 6. Co je to studijní morálka? A klid, já se začala učit ve středu, maturovala jsem v úterý dopoledne, a dala jsem to za pět. Svině mají štěstí :-).

  OdpovědětVymazat
 7. Kopřivo...

  ...modrá jest především barvou francouzských uniforem a jako taková je pro Napoleona jediná vhodná:-P

  OdpovědětVymazat


 8. Ness: Na to spolíhám:o)
  Studijní morálka je takový to... no... tam to, jak... víš, co myslim.

  galahad: Jo, to abych si pořídila třeba ještě hnědý zvýrazňovače, viď?

  OdpovědětVymazat
 9. No...

  ...Napoleonovi na kalhoty nebo Dolfimu na košili?

  OdpovědětVymazat
 10. Kopřivo,

  nevím, neznám.

  OdpovědětVymazat
 11. Ach jo

  J� chci zp�tky na gympl.

  OdpovědětVymazat
 12. Já taky...

  ... ale na svůj, na ten Panenčin ne!

  OdpovědětVymazat
 13. Porcelain Doll15. 5. 2007 20:07:00  Ty jo, předtím jsem se špatně podepsala.

  Proč ne? Na můj gympl by chtěl přece každý!

  OdpovědětVymazat


 14. zvýrazňovače?! ale ne. nejlepší je tenká červená fixa. panovníci a spisovatelé jsou kroužkováni, po levé straně obohaceni o puntík. jejich díla též s puntíkem, ale podtržena.

  a vůbec na zvýraznění textu nejlepší je černá lihovka!

  pětadvacátého si koupím lístek na autobus a sednu si mezi septimány, kde ti budu hlasitě napovídat, a navíc špatně.

  možná už bych mohla vytasit jiné než ty slabší vtípky.

  OdpovědětVymazat
 15. Porcelain Doll16. 5. 2007 0:01:00  A co děláš s letopočty? Nebo ty taky maturuješ z dějepisu bez letopočtů?

  OdpovědětVymazat


 16. na ty jsem zcela zapomněla. letopočty jsou buď součástí bitvy, u té je křížek a je zakroužkována - i s letopočtem, který je od názvu místa oddělen svislou čarou. pokud je nejprve letopočet a pak třeba nějaká listina, jedná se o puntík a podtržení.
  složitý systém, že.

  OdpovědětVymazat
 17. Porcelain Doll16. 5. 2007 0:23:00  Ano. Mám na něj asi příliš nízké IQ. Ale zato mám tři nové žluté zvýrazňovače!

  OdpovědětVymazat


 18. nevadí.
  zvýrazňovače používá spolužačka Frankofonka, taková velmi pečlivá, a mně se zdá, že vše přestane být přehledné právě v momentě, kdy jimi zasáhne. ráda žlutý, zelený a oranžový kombinuje - a to je pak ztracené úplně. jen kráčej v jejích stopách!

  OdpovědětVymazat
 19. Porcelain Doll16. 5. 2007 0:32:00  Právě z tohoto důvodu jsem věrná žluté!

  OdpovědětVymazat


 20. musíš pak mít pestré sny.

  OdpovědětVymazat
 21. Porcelain Doll16. 5. 2007 0:37:00  Pouze žluté.

  OdpovědětVymazat


 22. jak kdyby slunce svými paprsky...
  dnes jsem to s tou poezií přehanala.
  blankyt?
  zvýraznit.

  OdpovědětVymazat
 23. Porcelain Doll16. 5. 2007 0:41:00  Tfuj, to je ale avantgardní! (Proč jsem to slovo dneska použila už asi čtyřikrát?)

  OdpovědětVymazat


 24. aby toto slovo náhodou nenabylo negativního významu! (mhmm, zní tak neotřele?)

  OdpovědětVymazat
 25. 25.5. - ale to je přece...

  Ručníkový den!!!
  (rucnik.ic.cz/)

  OdpovědětVymazat
 26. Porcelain Doll16. 5. 2007 0:48:00  Hm. Jdu avantgardně usnout. Doufám, že nenabudu negativního významu.

  chloé: A taky konec krvavého týdne ve Francii. (Hádej, když ten týden začal.)

  OdpovědětVymazat


 27. A co já? Je to pátek, krásný den, aspoň se s Tebou potom budu moct ožrat ať už to dopadne jakkoliv. A třeba se mi podaří ve víru Tvé opilosti Tě přesvědčit, že ten den sjem ti vrátila všechny peníze a tys je všechny propila. Už se na Tebe těším:)

  OdpovědětVymazat


 28. Jsem v krizi. Můj žlutý zvýrazňovač se od Strychninové panenky nakazil a taky umřel :-(

  OdpovědětVymazat


 29. Žlutá je v létě naprd... když svítí slunce, není vidět. Proto jsem nakonec skončila u oranžové. Sice je FAKT hnusná, ale aspoň je vidět...

  OdpovědětVymazat
 30. Lauro,

  Žlutá je na prd i po létě, protože během pár měsíců vybledne a chudákovi studentovi nezbyde, než si to podtrhat znovu :/

  OdpovědětVymazat


 31. Já sice nezvýrazňuju, ale do krize jsem se dostala ve středu, když mi došla jablka, takže tě chápu :o)
  A samozřejmě se disciplinovaně hlásím jako dobrovolník, takže dodej seznam otázek a já si zjistím, kterým směrem tu máme Hradec :o)

  OdpovědětVymazat


 32. Mně jednou hráblo a zvýrazňvala jsem třema různejma barvama. Každá znamenala něco jiného. Jenomže já furt zapomínala, co která znamená, tak jsem toho nekonec nechala. Ale souhlasím s Laurou, žlutá bledne šílenou rychlostí. Hlasuju pro modrou, já chtěla být vždycky avantgardní.
  Samozřejmě se lásím jako dobrovolník, ale v 7:45 zvládnu vysílat jen čistě negtivní energii, takže kdybys třeba potřebovala někoho z komise proklít...

  OdpovědětVymazat


 33. Tlapka: No nevím, já teď vytáhla pět let starý zápisky a žlutá tam teda drží :-) Ale dá se číst jen když prší...

  OdpovědětVymazat


 34. Ja chci videt Zdenka!!!!

  OdpovědětVymazat


 35. Mám nový žlutý zvýrazňovač! Můj život má zase smysl! Akorát je s ním v sadě zase ten hnusný oranžový, fuj.

  OdpovědětVymazat
 36. Ness...

  ...buď to pojmi tak, že ten žlutej byl trošku dražší a ten zadarmovej oranžovej vyhoď, nebo udělej dobrej skutek a prostě ho věnuj někomu, kdo oranžovou rád... (k čemuž přeju pevný nervy při hledání;)

  OdpovědětVymazat
 37. Galahade...

  ... já hledat nemusím. Ale že bych jako bývalého třídního toužila nějak vidět...

  OdpovědětVymazat


 38. Dodej otázky, dodám energii. Jo, to vlastně neumím. Tak střelnou modlitbu nebo něco podobně hovícího mému naturelu a tvé situaci ;)

  OdpovědětVymazat
 39. To je fakt, Panenko,

  slíbilas, že dodáš seznam pro zasílání podpůrné energie. Pátek je za dva dny a furt ještě nic.

  OdpovědětVymazat
 40. Ness...

  ...pořád ještě ten zvýrazňovač můžeš vyhodit;-)

  OdpovědětVymazat
 41. Nearly all are devised for a right-handed, which means if your primary kid can be described as lefty, grab some represented left-handed set. https://imgur.com/a/bwLWK7G https://imgur.com/a/dItNSGG https://imgur.com/a/1MRo6cQ https://imgur.com/a/nYq2K7p https://imgur.com/a/YNQGs8h https://imgur.com/a/4f4N6b9 https://imgur.com/a/UzW2wIJ

  OdpovědětVymazat