úterý 7. dubna 2009

Prohibido esperar

+ v Cáceres překonány dvě nepřekonatelnosti.


Normální rozhovor – poté, co jsem po čtyřhodinové cestě skrz Extremaduru sledovala krajinu pláň-kráva-pláň-strom-pláň-ovce-pláň-kráva – dorazila do Cáceres, nám s Baličkou cigaret vydržel cca deset minut, což je cesta z nádraží k ní domů. S rostoucím počtem piv v žaludku se rozhovor schyloval k trapnému prohlášení, že všichni chlapi jsou kokoti. Bez ohledu na národnost. Španěl, Ital, Čech, je to jedno. Nikdo z nich nic neřekne narovinu. A vůbec, všichni chlapi kromě tatínka lžou. A ještě vás nechaj, abyste na to přišly (zdravíme do Valencie).
Já nevím, proč maj takovej strach říct pravdu. Jako že bychom to neunesly, nebo co? Já vám něco řeknu, já už asi spíš neunesnu, až zas budu muset dešifrovat, že:
"Teď nemám čas." = "Na tebe už nikdy nebudu mít čas."
"Zavolám ti, až se vrátím." = "Mažu si tvoje číslo."
"Někdy jindy." = "Nech mě bejt."
Zkuste si to přebrat jako tak, že když použijete frázi napravo, bude nás to chvíli srát, ale zařídíme se podle toho. Fakt vás nebudeme pronásledovat. Jestliže však použijete frázi vlevo, z nějakého fakt nepochopitelného důvodu se domníváme, že skutečně zrovna nemáte čas, a budeme vám volat a psát a tak. Divný, co?
Víte, docela není fér, že nám uniká spousta úžasnejch chlapů (když teda odečteme to, že všichni lžou a nic neřeknou na rovinu), nebo při nejmenším pár zapamatováníhodných dobrodružství, zatímco jak krávy čekáme, až budete mít ten čas, co ho nebudete mít nikdy. Zkuste na to koukat takhle a příště místo "já se ozvu," říct "nech mě," jo? My to fakt přežijem.
Za sebe bych jenom ráda připomněla, že já už na žádnýho chlapa čekat nebudu. Je to sice jaksi kompromis, hlavně takový ústupek tomu "hlavně si nenechat ublížit," ale když mi někdo co týden k ránu píše a pak mě ignoruje a ani neodpoví na sms (zdravíme do Madridu), tak sorry, sice to neznamená, že to po druhým pivu nezačnu pokaždý řešit s LinG, ale celkem vzato stejně nasrat. Mám tu málo času a jaksi se najdou jiní, co čekaj na mě a nemusím čekat já na ně. Ale to je to, co chcete, ne? Když nehrajeme tu trapnou hru "muž-lovec" a projevíme zájem, je to nuda, ne? A nenapadlo vás, že nás holky třeba ta hra moc nebaví?
A tohle není feministickej výblitek, to je prostě další statistika. Tři ze čtyř chlapů, osobně testováno.

A co jinak v Cáceres, že... Vedle toho, že jsme byla v baru, kde můžete mít pivo a tapas za euro padesát, což je cena, za kterou jste vděční, když v Madridu potkáte dvojku hnusnýho piva, tak jsme se v sobotu pod dvěma palmami a za citace výroků typu "miluju na něm jeho sexy mozek" nebo "hoďte na toho blázna síť," rozkošně připopily džbánky sangrie. Nevím, jestli to bylo množstvím alkoholu nebo množstvím cukru v krvi, ale cestou zpátky jsem dokázala požádat o panini se slaninou. Víte, myslela jsem, že si tu půl roku slaninu nedám, protože:
"Jedny Lucky Strike."
"Nemám."
"Ale já je tam vidim."
"Á, /luki strike/!"

nebo:

"Tabák Drum."
"Á, /drum/!"

A slanina je prostě "bakón." Myslela jsem, že nejsem schopná to vyslovit. A anglicky by mi nerozuměli. Ale... se sebezapřením, ale šlo to!

A pak jsem jako pravá Španělka klepala popel na zem. Akorát ten vajgl jsem trapně šla típnout do koše.

A zítra Granada. Odkud hrozí dřívější útěk zpět do Madridu, neboť si nejsem jistá, jak dlouho jsem ještě schopná neposlat Hello Kitty do prdele. A LinG se mnou pořád nebude.

A kdybych vás mohla poprosit... neposílejte adresu na tenhle blog dál, jo? Ne že bych chtěla vyhrožovat, že přestanu psát, nejsem peťulka, ale mívám občas pocit, že vás to docela baví číst a mě to navíc docela baví psát, ale jestliže to bude číst moc lidí, co nemá, tak bude potřeba příliš velké autocenzury a to Kopřivu nebude zase až tak bavit. A co udělá? Ne, Kopřiva, se nebude potřetí tajně stěhovat, Kopřiva se na to vysere a zbydou akorát tak statuty na facebooku.
A já tady mám takovej ten ošklivej toplist, takže já prostě vím, kdo, kdy, odkud a z jaké IP adresy.

11 komentářů: 1. Nedávno jsem četla krátkej vtipnej komiks o tom, že holky nemluvěj narovinu, ale v kódu, a jak se ho kluci snažej prolomit. Když vezmu tohle jako pohled z druhé strany, vypadá to, že domluva prostě není možná. Takže ten, kdo jednou vynalezne univerzální překladač, bude nadosmrti v balíku (anebo způsobí třetí světovou, nebo minimálně vyhynutí lidstva) ;)

  OdpovědětVymazat
 2. mno...

  že jsou chlapi kokoti, to ví každej i každá... správně ale je, že kokoti jsou pouhá jejich součást (povětšinou zanedbatelná), která dle vzoru metody náhodných bodů příležitostně ovládá i co nemá, což je stejný u druhýho pohlaví... orgán jako orgán... celkem nudnej stereotyp, kterej kupodivu porád všechny stejnou náhodou baví opakovat..., co už s tím. btw já mám kokoty ráda, bez nich a jejich majitelů by na mne například neblikalo cizí jméno, když sem chci vložit komentář já a o takový zážitek bych byla ochuzena...
  btw lidem neutečeš, co hodím na net je mi po úzkostlivých letech už taky jedno a stejně je klid. poslední - mně se na zahraničním jakože studijním pobytu v civilizované zemi ptali, zda vím, co je banán... tak kokot nebo banán...?

  OdpovědětVymazat
 3. skutečná pravda o chlapech:

  chlapi dělají chyby

  OdpovědětVymazat


 4. za bak�n tlesk�m!
  a v�lety z�vidim.

  OdpovědětVymazat


 5. Danae: No jo, to je jako ten vtip, že kdysi existovala jedna žena, která pochopila muže, bohužel ale zemřela smíchy dřív, než to stihla někomu říct. Existuje samozřejmě i obrácená verze.
  Jinak já vím, že ženský se vyjadřujou v náznacích a sama se u toho někdy přistihnu a snažím se to odbourat. Ale u chlapů mi přijde, že v zásadě řeknou opak toho, co si myslí.

  ros: To je na tom právě to nejhorší. Kdyby se tak na ty kokoty dalo aspoň vykašlat! (Já jsem nechtěla říct vysrat, aby se toho zas někdo nechyt.)
  Banány, kokoti, věčné téma...

  johny: Chlapi dělají opakující se chyby.

  OdpovědětVymazat
 6. test

  včera jsem otestovala ultra velký banán na velkém kokotovi... tedy předpoklad je spíš velký debil malý kokot vzhledem k tomu, že mi záviděl banán. neverending story. ozbroj se (banánem), kecaj pak nesmysly (kokoti i ti druzí), třeba je to pak pravda...

  OdpovědětVymazat


 7. Tak a mě teď k celé té debatě napadlo, odkud asi správná dáma loupe kokota a zda se na to ozbrojí elegantním nožíkem ;)

  OdpovědětVymazat


 8. Ještě mě kvůli vám smažou!!!:D

  OdpovědětVymazat


 9. Danae - já teda na kokoty nožík a banány od tý... špičky.. sakra... prostě tam co není ta stopka... ale nejsem dáma, protože dáma si sama nic neloupe (na to má kokoty...)
  Kopřivo - neboj... může být i hůř ;-), ale myslím, že kdyby na to došlo, budeš rychlejší spíše ty než kdo jiný, autodestruktivní sklony pozoruji silně vyvinuté...

  OdpovědětVymazat


 10. hh .. nevim proc ale delam to i ja ... ale u me se ty vety("Teď nemám čas.", "Zavolám ti, až se vrátím." a "Někdy jindy.") znamenaji proste nemam na tebe naladu a nechci te urazit ... na druhou stranu ani netusis koprivo kolik zen se urazi, kdyz jim neco reknes ci navrhnes primo...

  OdpovědětVymazat
 11. po tom všem

  už jenom: házím bobek...

  OdpovědětVymazat