pondělí 11. února 2008

Puškine, Puškine...

No nic. Jsem trapná.

Nadpis není kreativní, já vím. Kretka navrhovala kupříkladu "Po společném pití piva jsme odvzdušnily topení", "Setkání ubožaček bez chlapa", "Zapšklé intelektuálky" nebo "Cenzura celou cestu z Hradce do Prahy a nepotřebovala k tomu mahjong," abych udělala radost peťulce, když byla minule tak smutná, že jsem se o ní v příspěvku nezmínila. Ale nakonec jsem si uvědomila, že peťulce vlastně radost dělat nechci.

Tak tedy, než jsem ráno odjela do Prahy, stavila jsem se v knihovně pro Plechový bubínek (ano, koňská hlava plná úhořů je úchvatně nechutná záležitost, někdy bych to chtěla vidět, ten šumák je úchvatně perverzní záležitost, ne, nechci to zkoušet, Cibulový sklípek, ano, ten bych někdy chtěla navštívit), abych dočetla posledních sto stránek (doufám, že ta svině, co mi ho ukradla, už to četla, anebo číst neumí.) Říkala jsem si, že bych mohla potkat Lektora, když bydlí hned vedle. Haha. Jistěže jsem ho nepotkala.

Seděla jsem na nádraží a četla si Plechový bubínek.
"Hola."
"eu.gjkdbn,m." (vytvořeno náhodným úderem do klávesnice) "Hola."
Haha. Jistěže to byl Lektor.
"Kam jedeš?"
"Do Prahy."
"Fakt? Já taky."
Ha.ha.

Myslím, že jsem byla míň trapná než minule. Víc jsme mluvili, že. Takže je vlastně s podivem, že jsem byla míň trapná, neboť poslední dobou mám dojem, že pokud se chci dožít aspoň třicítky, měla bych radši mlčet.

"Jakým vlakem pojedeš domů?"
"V pět, v šest, nebo v sedm."
"Já asi v šest. Napíšu ti, když tady budu."

A kretka nás viděla. A tvrdila, že působíme párečkovitě, dokonce se prý bála, že jsem si s sebou přitáhla smetáka (ach bože, neměla bych přejímat dědův slovník) a hodlám celé odpoledne trousit poznámky o trapných singlech. Proti čemuž se musím důsledně ohradit. (Ovšem vedle nás seděl párečkovitě se tvářící páreček, on tupě zíral a žmoulal jí ruku a dělili se o kafe a minerálku. Ach bože.)

Narozdíl od
minule jsme nehledaly meeting point, neztrácely se v metru (šly jsme totiž pěšky a špatně odbočily pouze dvakrát) a nešly do zoo, takže s guano jsme se sešly poměrně záhy. Jinak to ale bylo úplně, jako že úplně stejné. I na toho Puškina do podpaží jsem zapomněla, ani papírový kapesníček jsem neupustila.
Já vím, že je to nemorální, divné, nepochopitelné... když ale... ona to je taková sranda! A každý máme nějakou úchylku. Já třeba ještě na španělskou výslovnost sykavek.

Guano nás opustila trapně brzo, s trapnou výmluvou, že se musí učit. V sobotu! Teda, ne že bych se nikdy v sobotu neučila. Asi třikrát. Ale co toleruju u sebe, nemusím tolerovat u ostatních, že.
Asi chtěla, abychom ji přemlouvaly, ať zůstane!

Pak s kretkou samozřejmě ještě proběhlo cosi o tom, co minule, plus jsme přidaly vedle sedící páreček, u kterého dementní výraz chlapce dosáhl vrcholu. A pak ta brilantní němčinářka sedící za mnou.

A před šestou pak přesun na nádraží. Rychlý. Mezitím mi přišla sms "Cojo el tren a las 7:11," což jsem si přeložila jako v pět, že. Je fajn mít čtenáře, kteří se dementním bloggerům nesmějí, že neumějí hodiny, že jo? Že jo?!
Tak tedy spěch na vlak, protože co tam budu hodinu dělat. Ačkoliv kretka říkala, že by se mnou počkala, neb se prý cítila vinna. Dokonce jsem i vyběhla(!) eskalátor (nebudu popírat, že naposledy jsem běžela asi tak před čtyřmi lety). A pak mi došlo, že 7 není 17.
Na nádraží jsem dorazila minutu po tom, co měl vlak odjet. Že na tabuli před námi stalo 10 minut zpoždění, zůstane pouze mezi mnou, kretkou a bezdomovcem, který nám chtěl za dvacku prodat lupu.

Když jsem se naposledy chovala takhle, vedlo to k sedmnáctiměsíční mozkové dysfunkci. Docela se divim, že mi zbývala mozková kapacita na to, abych se aspoň podepsala.
A víte, co jsem dělala předevčírem? Byla jsem si koupit kabát, náhradu za ten, co mi ukradli. Našla jsem dva. Jeden teplejší a jeden hezčí. Dilema jsem vyřešila tak, že jsem si koupila oba. Co, byly ve slevě! Pak jsem šla s těma dvěma velkejma taškama nákupním centrem a doufala jsem, že nepotkám žádnou sarkastickou bloggerku.
Jestli začnu sledovat Sex ve městě, můj konec se blíží.

Ještě jsem se mu nepodívala na zadek. Říkala jsem si, že příště už musím. A ani jsem si na to nevzpomněla. Je to se mnou zlý.

Po cestě zpátky domů se už ani nemůžu utěšovat tím, že je to třeba debil. Protože on, do prdele, tak strašně není!
A loupe banán ze správný strany. Jo, ptala jsem se. Ani nehty si nekouše.

Zase jsme se dostali k punčochám (tentokrát verbálně). Možná bych měla začít nosit kalhoty, i když v současné době mám jedny a žádné jsem si nekoupila asi pět let, protože by to znamenalo věnovat čas a peníze jejich zkracování.
Mimochodem, kretka mé nové punčochy označila za emo! Nejsou emo, jenom mají šachovnicový vzor!

Jo, kretko, vzpomněla jsem si, jak se jmenuje ten seriál! Mrtví jako já. Upoutal mě hlášku "Netušila jsem, že první muž, který se dotkne mého nahého těla, bude patolog." To mě nemohlo nezaujmout. A hraje tam skvělý židovský doktor z Nemocnie Chicago Hope. Zítra odjíždím za Baličkou cigaret do Karviné. Třeba se bude chtít taky dívat.

Odcházím být trapná ve spánku.

27 komentářů: 1. alespoň, že děláš radost mně, dkyž už ji odmítáš dělat pěťulce. děkuju.

  OdpovědětVymazat


 2. Ja v Karvine jsem ted :)Kdyztak se ozvi...

  OdpovědětVymazat


 3. My pořádali blogakci v neděli. Škoda, že se to nepovedlo nějak zkoordinovat.

  OdpovědětVymazat


 4. Řešení kabátů se mi líbí...

  OdpovědětVymazat


 5. Karviná? Škoda, že jsem dneska neměla čas;o)
  A pokud není debil, loupe banán za správnou stranu a nekouše si nehty, tak ti radím, ber ho;o)

  OdpovědětVymazat


 6. Veve:Ještě někdo musí poradit jemu, aby bral kopřivu. A nebral žádnou další.

  OdpovědětVymazat


 7. Dělit se v páru o minerálku není ostuda (pokud má každý své kafe)! Dělit se i o to kafe už trapný je..

  S tím kabátem jsi mě nas..štvala. Já už dva měsíce sháním něco rozumě drahýho a nenacházím. Mám totiž asi opačný problém než ty. Jsem velká a výrazná. Prostorově:o) Takže mi je všechno buď malý v ramenou nebo přes prsa a nebo jsou aspoň krátký rukávy. Zatím mi byl jen jeden. Bílej za 7500.. Coz je nepraktické barevně i cenově..

  A propos, ty jsi zakázala Peťulce komenty? :o)

  OdpovědětVymazat


 8. dutka: tak já věřím, že jí bude chtít brát. Protože kdo by Kopřivu nebral?

  OdpovědětVymazat
 9. Veve,

  ...taky by tě to zajímalo, co?

  OdpovědětVymazat


 10. galahade, galahade, takhle lacině na to přece nemůžeš...

  OdpovědětVymazat


 11. Šachovnice je symbolem pro příznivce ska, to, že si ji přivlastnili ema, je prachsprostý omyl.

  OdpovědětVymazat
 12. kretko, kretko...

  kdybys viděla můj poslední výpis z účtu, věděla bys, že jinak než lacině nemůžu:-D

  OdpovědětVymazat
 13. galahade, galahade

  tohle již skutečně jistě zabere...

  OdpovědětVymazat
 14. kretko, kretko...

  já ti to věřim, ale příště mi nelži...

  OdpovědětVymazat
 15. Galahade,

  jinak bych se přece neptala, ne?:o) Ale fakt, vždyť se na ni koukni, kdo by ji nechtěl? Takovou malou a roztomilou;o)

  OdpovědětVymazat
 16. Veve...

  ...tak třeba materialista, kterej svou partnerku rád objímá s pocitem, že "...tohle všechno je moje!"
  ;-)))

  OdpovědětVymazat
 17. no jo, no jo...

  ...už toho necháme...:-)

  OdpovědětVymazat


 18. Já jsem dospěla k názoru, že v mém věku už člověk může být emo, tak mám skoro všechno pruhovaný. Ale není to moc praktický, nějak se mi ty proužky tlučou. Možná si ale pořídím prsten s lebkou:-)

  OdpovědětVymazat
 19. Galahade,

  ach tak, to mě nenapadlo:D

  kretka: my už budem hodní, slibujem:)

  OdpovědětVymazat


 20. Člověk tady dva dny není a pak skoro nestíhá tu diskuzi číst :-)
  Pravda, ty kabáty závidím taky, co já se naběhala, než jsem ten můj sehnala... (opičí ručičky)

  OdpovědětVymazat
 21. Veve,

  mě by to bejvalo taky nenapadlo, nemít takhle založenýho souseda...

  OdpovědětVymazat


 22. Vy jste tak soběstační, vystačíte si i beze mě!

  Margorie: Za 7 500? To bych si radši vzala dva svetry.
  Jinak já nevím... asi se kvůli něčemu zlobí;o(

  Julie: A pak si upižláme ruku u zápěstí...

  OdpovědětVymazat
 23. Kopřivo,

  vystačíme si sami? Bez tebe? Nikdy! Jsi světlo našeho života!

  OdpovědětVymazat


 24. Kopřivo, ano kabát za 7500... Jako kdyby mi padnul jak ulitej a měl nějakou krásnou barvu přesně dle mých představ, tak se možná i obětuju a ty prachy za to dám (ač je to nehorázná cena), ale on tyhle náležitosti nesplňoval.. Tak radeji běhám po Praze v pánské zimní bundě a smiřuju se s představu, že si asi budu muset nechat ušít kabát na míru.

  OdpovědětVymazat
 25. Sociální obchodování spočívá v otevření trhů pro každého. Na eToro se můžete spojit, obchodvat a sdílet znalosti s miliony obchodníků a investorů. Navíc můžete kopírovat obchodní rozhodnutí obchodníků, kteří odpovídají vaší strategii. Registrujte se nyní a získejte chytřejší obchodní rozhodnutí využitím rozumu našich obchodníků s nejlepšími výsledky.

  Kolektivní rozum Obchodníci, kteří využívají eToro's CopyTrader™, mají o 60 % větší šance na výhru

  227,651,647 - Otevřené obchody na eToro

  OdpovědětVymazat