pondělí 17. září 2007

Sleduje tě kavka

Pracovní nasazení.


Minimální.

Minulou sobotu jsem se po třech týdnech navrátila do pracovního procesu. Naštěstí už jenom do víkendového – řeknu vám, že pracovní dny ku volným dnům v poměru 2:5 přispívají k pozitivnímu myšlení mnohem víc než v poměru 6:1.

Po třech týdnech volna jsme očekávala brutální nápor na psychickou imunitu, už jenom kvůli čtyřem svatbám. Nicméně Svatebčané trhli rekord a tři svatby za sebou se chovali normálně! Což ovšem musela vykompenzovat svatba poslední, kdy si dva xindlové prostě museli zapálit před sálem, ačkoliv v areálu celého hradu je zákaz kouření (a to jim to před hradem ještě tolerujeme, šikanujeme je jen v případě, že si vajgl neodnesou do deset metrů vzdáleného koše, ale hodí ho na zem nebo do příkopu – aby se nám dobře sbíral). Měli štěstí, že je chytla o něco míň agresivní Kolegyně a ne já. Protože odnaučení kuřáci, ti jsou nejhorší;o)
Jeden z kuřáckých xindlů pak i přes poměrně výraznou ceduli "zákaz vstupu" vylezl na zvoničku, kde zvoníme my, když svoláváme na výklad, a novomanželům zazvonil. Vedle toho, že to znělo jako umíráček, tak zaprvé se ani jedné z nás nezeptal, jestli teda může, protože ta cedule by tam taky mohla být pro všeobecné obveselení, že, a zadruhé mi řekněte, co by asi ten debil dělal, kdyby ten zvon byl exponát? Respektive, myslíte, že teď už by mi půjčili tu halapartnu?
Neděle probíhala v poklidu, převážně díky tomu, že jsme neměly ani jeden výklad. Tedy takhle – v hradě asi dvakrát sešlo tolik lidí, že by se ten výklad snad i býval dal udělat, ale... z pokladny nám nevolali, tak jsme si četly dál.
Ovšem jeden nenápadný detail, který mě měl rozzrušit, se přecejen naskytl. Když jsem leštila vitrínu s modelem ("A před vstupem na věž si můžete prohlédnout model hradu, jak vypadal před rekonstrukcí.") na okno se postavily dvě kavky, kterých tam bydlí tuze mnoho, a koukaly na mě. To bych ještě nepovažovala za tolik pozoruhodné, jenže v sobotu jsem z modelu utírala čtyři ptačí hovna a oknem mě zase pozorovaly dvě kavky! A včera, ano, včera už to bylo děsivé! Čekala jsem před bránou, než mi někdo přijde otevřít, a na bráně... seděly dvě kavky a koukaly na mě!
Hitchcocka znáte, ne?

Ale samozřejmě na práci shledávám i pozitiva! (Měla bych napsat "vedle peněz", ale vzhledem k tomu, že Kastelán na mě jaksi zapomněl a výplata za srpen mi přijde až v listopadu, neudělám to. Ale nevadí, Kastelán je teď na mě velmi hodný, pokaždé, když procházím kolem jeho kanceláře, nabízí mi pivo, medovinu nebo fernet, a taky budu mít hezké překvapení před Vánoci.) Tak například včera jsme si povídali s jedním vozíčkářem, který si narozdíl od Matek s kočáry nestěžoval, že s vozíčkem se dostnane jenom na nádvoří. Potom si jel poslechnout výklad a věnoval nám za to, že má vstup zdarma, sto euro. V čokoládě. A vysvětlil nám, že když nám to dal až na odchodu, není to úplatek. Já vím, že bych si nic neměla brát od cizích lidí, ale tahle čokoláda je hrozně dobrá (nebo přinejmenším ta korunová vždycky byla). (A tady vidíte, že nejsme tak zlé, když nám dávají čokoládu. A když už jsme, není to naše chyba!)

12 komentářů: 1. �Takov�... kavkovsk� :P

  OdpovědětVymazat


 2. Jo, promění mě v kavku a nikdo mě nebude mít rád!

  OdpovědětVymazat


 3. Jak vypad� kavka?

  OdpovědětVymazat
 4. Aha...

  ...tak to bych z toho jejich pohledu byl asi trochu nesvůj...

  OdpovědětVymazat


 5. Sakra a já kavku používám už několik let jako ikonu :-D

  OdpovědětVymazat


 6. Kopřivo, neboj se, já si myslím, že tě budeme mít rádi i jako kavku. A já bych ti tedy tu halapartnu už půjčila.

  OdpovědětVymazat
 7. Mi napadá...

  ...jestli ty sis ty dvě kavky nějak neochočila. Oni se prej tyhle ptáci daj docela dobře...

  OdpovědětVymazat


 8. Teda, a já jsem se s kavkou snad ještě nikdy nepotkala! (nebo je to tím, že bych je nepoznala?)

  OdpovědětVymazat


 9. galahad: Potřebovala bych si na ty kavky ochočit vzduchovku.

  Esclarte: Fakt? http://cs.wikipedia.org/wiki/Kavka_obecn%C3%A1 U nás na hradě jich je spousta. To jejich krákání mu dodává takovou správně zlověstnou atmosféru.

  OdpovědětVymazat
 10. No vidiš...

  ...mě když kavku ukázal kolega rentgenář-ornitolog-amatér, pojal jsem chuť si jí pořídit místo psa...:-) Je to tuze praktický - venčí se to samo a pokecáš si s tim...

  OdpovědětVymazat


 11. Jo, obrázek a povídání znám. Jenom si nepamatuju, že bych to viděla naživo, anebo jsem to prostě považovala za vránu. Takhle kavče červenozobé a žlutozobé, to jo.

  OdpovědětVymazat